Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowej wystawy "ŚWIAT ZWIERZĄT" w GALERII CAFE na parterze Pałacu Młodzieży prezentującej prace plastyczne 21 uczestników zajęć Studia Wyobraźni, Studia Dekoracji, Sztuka Użytkowa.

 

Prace wykonane pod kierunkiem p. Magdaleny Wojtyniak-Sacharz powstały na zajęciach w ostatnich 2 latach: 2017/18 i 2018/19. Część prac brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych, kilka z prezentowanych prac zostało nagrodzonych (Z tego powodu mogły być pokazane na wystawie tylko w formie wydruków).

 

Świat zwierząt przedstawiony na wystawie to zarówno zwierzęta domowe (koty i psy) jak i dzikie (zwierzęta znane z lasów: wilki, zające, sarny, dzikie gęsi i gołębie, zwierzęta egzotyczne: tygrysy, papugi, tukany). Nie zabrakło nawet myszy i jeża-albinosa. Tematy związane z pięknem natury i naszym ludzkim stosunkiem do zwierząt są chętnie podejmowane przez uczestników zajęć plastycznych i potrafią oni zinterpretować wizerunek wybranego zwierzęcia w bardzo różny sposób - na wystawie bowiem warto zwrócić uwagę na prace, w których portret zwierzęcia przedstawiony jest na abstrakcyjnym tle. Takie zadania plastyczne pozwalają na oryginalne zestawienie form geometrycznych- abstrakcyjnych z realistycznym studium cech charakterystycznych i anatomii zwierzęcia.

W technikach zaprezentowanych na wystawie przeważą rysunek pastelami olejnymi na białym lub kolorowym tle, ale także można zobaczyć prace wykonane tylko markerami lub węglem i białą kredką .

 

Prace wykonane zostały przez uczestników zajęć w wieku od 7 do 17 lat.